Naše firma se na svém počátku zabývala především výrobou nového nábytku na zakázku. V tomto odvětví si v Novém Městě na Moravě získala velmi dobré jméno a vybudovala stálou klientelu. Od svého založení v roce 2001 se firma postupně dovybavovala a v současné době disponuje vším potřebným vybavením a pracuje s moderními technologiemi ve výrobě nábytku a zpracování dřeva.

Starší ze zaměstnanců firmy má více než třicetiletou praxi v oboru truhlářství, pracoval ve firmě na výrobu vybavení luxusních hotelů a stal se také zakladatelem původní truhlářské dílny v Novém Městě na Moravě. V současné době se věnuje také ručnímu rytí kovů, zejména závaží, kyvadel a ciferníků do hodin, pro které si dokáže dle historických materiálů sám sestavit vzory. Dle dohody je samozřejmě schopen vyrýt i motiv na přání zákazníka.

Mladší ze dvou pracovníků přinesl do firmy nový směr v podobě restaurování historického nábytku. Sice získal maturitu jako truhlář, ale poté další tři roky studoval na vyšší odborné škole restaurátorské v Brně, kde v roce 2009 absolvoval. Poté nastoupil na praxi do jednoho renomovaného brněnského ateliéru, kde získal potřebné znalosti a dovednosti v restaurátorství, aby si mohl v roce 2010 zařídit živnostenský list a tím rozšířit nabídku služeb firmy Pavel Pejchal o konzervování a restaurování nábytku a nepolychromované dřevořezby.

V současné době tedy naše firma nabízí svým zákazníkům zakázkovou výrobu nábytku, restaurování starého nábytku, dřevořezbu a rytí do kovů. Na přání klienta jsme schopni zajistit také čalounické a hodinářské práce u osvědčených odborníků.